ДВЕРІ МИЛОСЕРДЯ У КАТЕДРАЛЬНОМУ ХРАМІ СВ. ЙОСАФАТА.

church

Традиція святкування ювілейних років, сягає початку XIV ст. (а саме 1300-го року) та започаткована папою Боніфатієм VІІІ. Протягом століть, тривалість даних ювілеїв часто змінювалася, однак у 1475 році рішенням папи Павла ІІ була остаточно закріплена на кожні 25-ть років. Походження таких святкувань відчитуємо ще на сторінках Святого Письма, коли ювілейний рік ставав часом відновлення та перегляду стосунків людини з Богом та зі своїм ближнім. Його метою було мислене повернення до гори Синай, де Творець дарує заповіт, який з рабів фараона чинить ізраїльтян синами Отця.

church

Цьогорічний надзвичайний ювілейний рік, присвячений Божому Милосердю, в цілій Католицькій Церкві є винятковим, бо дивлячись на страждання у цілому світі, Святіший Отець закликав на Землю Боже милосердя для всіх нас. 8 грудня, Папа Франциск урочисто відкрив Двері Милосердя в базиліці святого Петра у Римі і завдяки благословенню Папи Франциска, Дверима Милосердя є визначені вхідні двері всіх катедральних соборів Вселенської Церкви.

6 січня, увечері, перед початком Урочистої Різдвяної Архиєрейської Святої Літургії Преосвященний Владика Кир Стефан Хміляр, Єпарх Торонта і Східної Канади звершивши Чин Молебня у сослужінні о.настоятеля Володимира Янішевського, о.Остапа Чорнія та протодиякона Михайла Ляховича, відкрив Двері Милосердя у Катедральному Соборі Св. Йосафата. Священнослужителі, парафіяни і гості, ведені владикою Стефаном, пройшли з молитвою, покаянням і бажанням бути відблиском Божого милосердя у світі, через відкриті Двері Милосердя-видимий знак, який приблизив всіх до Христа Бога нашого, який навчав: «Я-Ворота, хто увійде через Мене той спасеться...». Справжні Двері-це тільки Христос. Це Він пропонує нам зараз спасіння, це Він є уособленням Милосердя Отця.

church

Преосвященний Владика Стефан заохотив користати з відпусту Ювілейного Року для особистого душевного очищення і освячення всіх вірних Єпархії, і щоб нашим ближнім ми стали носіями Божого Милосердя, через прощу до Катедри і проходження через Двері Милоседя протягом цілого року. Проходження через Двері Милосердя тільки з якоюсь зовнішньою ритуальністю, не є запевненням автоматичного отримання того, що ми прийшли попросити у Отця. Милосердя – це всепрощення і любов, однак, щоб отримати прощення, потрібно обов’язково попросити про нього. Без покаяння, без Таїнства Сповіді неможливо відновити єдність з Богом. Людина, що не кається у своїх гріхах, блукає в темряві гріха і не може самостійно повернутися до Отця. Тож недарма емблемою Року Милосердя є Христос, Добрий Пастир, який бере на рамена загублену овечку-поранену гріхом людину.

church

Ще один символ, який нас супроводжуватиме впродовж цього року – це чудотворна ікона Пречистої Діви Марії XVI століття з української церкви м.Ярослава, яка так і зветься «Двері Милосердя» з якою Папа Франциск відкрив Рік Божого Милосердя у Вселенській Церкві. Блаженніший Святослав сказав: «Богородиця захотіла стати на найвищий престол Всенської Церкви, аби відкрити Двері Божого милосердя і промовити про Україну, про наші болі, наші страждання, ще раз звернути увагу на необхідність миру і молитви за мир в Україні». Милосердя двері відкрий нам, Богородице Діво, щоб надіючись на тебе, ми не загинули. Ти бо єси спасення роду християнського. «Це древня молитва християн Сходу. Нехай ця молитва про Милосердя Двері і ця віра в Божу любов, - любов, яка освячує і робить нас досконалими і дає нам життя вічне, супроводжує нас у Святому році», – бажає Предстоятель вірним. Увінчаний іконою «Двері Милосердя» вхід нашого Катедрального Собору насамперед є закликом для нас, щоб за словами Папи Франциска входячи у Святі Двері, ми дозволили огорнути себе Божому Милосердю, і дали відповідь своїми вчинками, аби й ми самі були милосердні до інших – так, як Отець милосердний до нас.